Dunavas Svētā Jāzepa Romas katoļu baznīca

Dunavas Svētā Jāzepa Romas katoļu baznīca

19. gadsimta beigās celtā Dunavas baznīca ir izcils gotiskā stila paraugs.

1893. gadā, redzot, ka Rubeņos prāvests Ādams Dobkievičs uzcēlis jaunu baznīcu, muižnieks Plāters juties neērti un solījies Dunavā uzcelt vēl staltāku un varenāku dievnamu nekā Rubeņos. 1890.gadā Dunavā par prāvestu kļuvis Antons Švatelis, kura vadībā par draudzes un grāfa Plātera dotajiem līdzekļiem uzsākta jauna dievnama celtniecība.

Sarkanie ķieģeļi tik iepirkti Daugavpils apkārtnē, baržās pa Daugavu tie tika nogādāti līdz Dunavai, kur tos izkrāva un ar zirgiem nogādāja līdz būvei. 1900.gadā baznīca tika pabeigta un iesvētīta. Grāfs solījumu bija izpildījis, dievnams greznībā un krāšņumā pārspējis Rubeņu baznīcu, un tā būvniecība bija izmaksājusi 16 000 rubļu.

Baznīcas interjers ir grezns un iespaidīgs. Kancele un trīs baznīcā esošie altāri ir darināti no ozola koka un veidoti gotikas stilā.

Vasarā ikviens baznīcas apmeklētājs izbaudīs ziedos slīgstošo baznīcas dārzu ar Misiju krustu un Jaunavas Marijas statuju.

Draudzes lielākie svētki ir Svētā Jāzepa diena, Svētā Laurencija svētki – 40 stundas, Svētās Cecīlijas diena un Kristus Karaļa svētki.

Baznīca apskatāma par ziedojumiem, iepriekš piesakoties. Turpat netālu, Daugavas krastā atrodas plostnieku piemiņas akmens, kā arī atpūtas vieta pie pārceltuves Dunava – Jersika. Līdz Raiņa muzejam “Tadenava” – 8 km pa līkumotiem lauku ceļiem. Mazliet tālāk – sēļu lauku sēta “Gulbji”.

Dievkalpojumi notiek:

• Svētdienās plkst. 15.00 un draudzes svētku dienās

Izmaksas

  • baznīcas apskate par ziedojumiem

Šeit runā

  • latviski
  • на русском

Darba laiks

Nepieciešams
iepriekš pieteikties!

Baznīca, Dunava, Dunavas pagasts, Jēkabpils novads, LV -5216

+371 29596300

www.selija.com

APSKATI CITAS VIETAS