7. jūlijā Svētku kvartālā Esplanādē darbosies Sēlijas vēsturiskās zemes telts

Skat;ijumu skaits:
718

Publicēšanas datums: 03/07/2023
7. jūlijā Svētku kvartālā Esplanādē darbosies Sēlijas vēsturiskās zemes telts

XXVII Vispārējo Dziesmu un XVII Deju svētku laikā Esplanādes Svētku kvartālā Rīgā 7. jūlijā visas dienas garumā darbosies Sēlijas vēsturiskās zemes informācijas telts. Sēlijas kopienu pārstāvji piedāvās gan tūrisma informāciju, gan aicinās uzņemt fotogrāfijas ar Sēlijas etnogrāfiskajiem vaiņagiem.

Pirmo reizi Dziesmu un Deju svētku vēsturē darbosies latviešu vēsturisko zemju telts, kurā katru dienu aktivitātes rīkos un sevi prezentēs latviešu vēsturisko zemju un lībiešu kultūrtelpas pārstāvji. Apmeklētājiem būs arī iespēja piedalīties viktorīnā par latviešu vēsturiskajām zemēm, un katru dienu pirmie pieci pareizo atbilžu autori saņems pārsteiguma balvas.

7. jūlijā teltī visas dienas garumā darbosies Sēlijas kopienu pārstāvji no dažādām Sēlijas salām – Aknīstes, Bebrenes, Dunavas, Dvietes, Leimaņiem, Radžupes, Tadenavas un Viesītes. Būs iespējams saņemt tūrisma informāciju par Sēlijas apskates objektiem un iegādāties Sēlijā radītas rotaslietas.

Sēlijas māksliniece Anda Svarāne īpaši Dziesmu un Deju svētkiem gleznojusi fotogleznu, uz kuras fona ikvienam būs iespēja fotografēties ar dažādiem etnogrāfiskiem priekšmetiem. Vīriešiem būs iespēja pielaikot cepures, bet sievietes varēs uzņemt unikālas fotogrāfijas ar 19. gadsimta sēļu vaiņagu atdarinājumiem. Vaiņagus darinājušas septiņas prasmīgas sēlietes, Latvijas Amatniecības kameras meistares, Māras Krieviņas vadībā.

Sēlijas vēsturiskās zemes telts darbosies 7. jūlijā Rīgā, Esplanādes parkā no 10.00 līdz 22.00. Vienlaikus Svētku kvartālā notiek arī mūsdienu dizaina tirdziņš, svētku restorāns, lielo koncertu publiskās skatīšanās vieta un tieši 7. jūlijā uz divām skatuvēm norisināsies Kapelu maratons.

Foto: Lāsma Irša

54321
(0 votes. Average 0 of 5)