Zandas Rageles keramikas darbnīca

Zandas Rageles keramikas darbnīca

Neretā pie keramiķes Zandas Rageles iespējams izveidot pašiem savu medus podu.

Keramiķes Zandas Rageles darbnīca Neretā atrodas gleznainā vietā – Dienvidsusējas krastā. Keramiķe strādā tikai ar rokām – bez tehniskiem palīglīdzekļiem tiek gatavoti māla podi, trauki, vāzes un dažādi suvenīri, cenšoties ievērot sēļu keramikas tradīcijas.

Savas prasmes attīstījusi gan pašmācības ceļā, gan praktiski darbojoties pieredzējušu meistaru vadībā. Darbi top tā saucamajā ielāpu, augu nospiedumu tehnikā, no māla desiņām un ģipša formās. Īpašo mākslinieces stilu veido dažādi augu nospiedumi mālā. Darbnīca iekārtota verandā, ļaujot sajust dabas tuvumu arī telpā.

Amatniece piedāvā radošajā darbnīcā “Katram savs māla medus pods” izgatavot māla podu gan lieliem, gan maziem keramiķes vadībā.

Viesošanās pie keramiķes Zandas Rageles noteikti atšķirsies no viesošanās pie jebkura cita Latvijas keramiķa. Saimniece sevi nepieskaita pie keramiķu cunftes, jo darbojas brīvi, interpretējot un bieži vien neievērojot ierastos keramikas standartus. Proti, keramikas darbiņu veidošanai netiek izmantota tradicionālā ripa vai ķipēšanas metode. Meistarklase pie Zandas ir par radošumu, saplūšana ar dabu, mālu un apkārt augošajām zālītēm. Keramiķes izmatoto metožu klāstā ir “ielāpu”, augu nospiedumu, māla “desiņu” tehnika un izliešana ģipša formās. Katrs savās radošajās darbībās šeit var izpausties pēc labpatikas.

Meistarklases notiek vasarā, keramiķes pagalmā esošajā “stiklinīcā” ar skatu uz ainavisko Dienvidsusējas upīti. Uz vietas iespējams iegādāties viņas radošos darbus: podus, vāzes, šķīvjus, bļodas un pat svečturus. Nereti darbu izraudzīšanā palīdz arī saimniecības galvenā kuratore- ziņkārīgā aitiņa.

Meistarklases pieejamas tikai vasaras periodā no maija līdz septembrim.
Apmeklējums iepriekš jāpiesaka.

PIEDĀVĀJUMS

  • radošās darbnīcas;
  • amatnieku darinājumu iegāde.

Šeit runā

  • latviski
  • на русском

Darba laiks

Nepeieciešams
iepriekš pieteikties!

Kalna Gribacāni, Neretas pagasts, LV- LV-5118, Lavija

+ 371 28685585

zandaragele1970@inbox.lv

www.selija.com

APSKATI CITAS VIETAS