Kaupres pilskalns

Kaupres pilskalns

Daugavas vidū Lielās Ābeļu salas rietumu galā atrodas Kaupres pilskalns. No tā paveras iespaidīga ainava uz vietu upē, kur saplūst divas Daugavas straumes.

Pilskalnu no pārējās salas atdala grāvis un divi valņi visas salas platumā. Tas paceļas 7 m virs Daugavas mazūdens līmeņa. Pilskalnā atrastas mūra nocietinājuma paliekas. Šāda novietojuma pilskalns ar nocietinājumiem ir unikāls Latvijas mērogā.

Pilskalns atrodas uz lielākās no Ābeļu salu grupas salām –Lielās Ābeļu salas jeb Burkāna salas. Tās platība 47 ha, uz salas 3 viensētas. Pilskalns tiek izmantots kā ganības un ir iecienīta laivotāju un makšķernieku atpūtas vieta. Mazūdens periodā salas galā atsedzas ap 200 m plata un 0,5 m augsta
dolomīta kāple – gandrīz ūdenskritums.

Pilskalns ir publiski pieejams pašvaldības īpašums, bet tajā var nokļūt vienīgi ar laivu. Iepretim pilskalnam Daugavas kreisajā krastā atrodas Ābeļu pamatskola (bijusī Ābeļu muiža), aiz kuras krastā var vērot skatu uz salu un pilskalnu.

Informācija sagatavota ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par ieraksta saturu atbild Sēlijas salas.

Lielā Ābeļu sala, Ābeļu pagasts, LV-5212, Latvija

selija.com

APSKATI CITAS VIETAS SĒLIJĀ