Kņāvu pilskalns

Kņāvu pilskalns

No Kņāvu pilskalna Rites pagastā pārredzama Dienvidsusējas ieleja. Tā stāvās, kailās, nogāzes padara to par vienu no ainaviskākajiem Sēlijas pilskalniem.

Kņāvu pilskalns ar apmetni ir valsts aizsargājamais kultūras piemineklis. Atrodas Rites pagastā pie robežas ar Elkšņu pagastu netālu no Ķeveļu mājām. Tas ir savrups 20 m augsts grants kalns ar ļoti stāvām malām.

Pilskalnā atklātas pavardu vietas, nocietinājumu pēdas, keramikas lauskas, akmens cirvji, kas liecina par tā apdzīvotību jau pirms mūsu ēras. Pilskalns ir ļoti ainavisks. No tā paveras plašs skats uz Dienvidsusējas ieleju un apkārtni, jūtama spēcīga zemes enerģētika. Pēc cilvēku atmiņā saglabātiem nostāstiem Kņāvu pilskalnā esot nogrimusi baznīca. Kalns spējot kliedēt mākoņus, lidmašīnas virs tā novirzās no kursa.

Kņāvukalns ir viens no 100 Latvijas pilskalniem, kuros 1998. gada septembrī tika pacelti Eiropas kultūras mantojuma karogi. Pilskalna austrumu pakājē novietots akmens ar tajā iegravētu uzrakstu “Kņāvu pilskalns”. Pilskalns ir privātīpašums, tādēļ jāseko līdzi saimnieku norādēm.

Rites pagasts, LV-5228, Latvija

selija.com

APSKATI CITAS VIETAS SĒLIJĀ