Medumu parks

Medumu parks

19. un 20. gadsimta mijā Medumi bija iecienīts Sanktpēterburgas aristokrātu vasarnīcu rajons. Parka iekārtošanā piedalījās barons Arturs fon Etingens, krievu ģenerālis Ušakovs un Sanktpēterburgas botāniķis Lackis.

Medumu parks ir angļu stila parks 12,5 ha platībā Medumu ezera austrumu krastā. Tas veidots pie bijušās Medumu muižas, kas mūsdienās nav saglabājusies. 20. gadsimta sākumā Medumi bija Sanktpēterburgas un Maskavas augstāko aprindu atpūtas vieta.

Parkā aug vairākas iespaidīgas koku alejas un vareni ozoli, oši, liepas un vīksnas. Kopumā te reģistrēta 31 aizsargājamo koku suga. Parkā izveidota izziņas taka 2 km garumā, kas ļauj ieraudzīt liepu aleju, Mīlestības tiltiņu, Pirmā pasaules kara tranšejas, ezera stāvkrastu un citas vietas.

Medumu muiža minēta jau no 17. gadsimta, bet pilnībā nopostīta Pirmā pasaules kara laikā. No muižas pāri palikušie akmeņi izmantoti 1937. gadā celtās skolas ēkas pamatos. Skolā izveidots vietējās novadpētniecības muzejs.

Parks ir valsts nozīmes dendroloģiskais stādījums, kas ietilpst Medumu ezeraines dabas parka teritorijā. Parka apmeklētājiem te ierīkotas jaukas atpūtas vietas ar galdiem, soliņiem, mangaliem un pat gaļas kūpinātavu un volejbola laukumu.

Informācija sagatavota ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par ieraksta saturu atbild Sēlijas salas.

Alejas iela 20, Medumi, Medumu pagasts, LV-5460

selija.com

APSKATI CITAS VIETAS SĒLIJĀ