Mīlestības taka

Mīlestības taka

Viesītē iespējams doties pastaigā pa koka laipu caur dumbrāja mežu pašā pilsētas centrā un atpūsties bērnu rotaļu laukumiņā.

Mīlestības taka ir labiekārtota atpūtas vieta Viesītes pilsētā sporta, brīvā laika pavadīšanai un vides izziņai. Tā sākas pie muzeja “Paula Stradiņa skola” un ved līdz estrādei Mīlestības saliņā – iecienītai atpūtas vietai jau kopš pirmās brīvvalsts laikiem.

Mīlestības taka piedāvā iepazīt dumbrāja – pārmitrā platlapju meža tipa – augu un dzīvnieku sugas. Rūpīgam vērotājam dumbrājs ir atklājumu pilna pasaule visos gadalaikos, sākot ar pavasarī plaukstošajiem ziediem līdz pat ziemai, kad sniegā iezīmējas dzīvnieku pēdu raksti.

Informācijas stendos abos takas galos vecākiem ar bērniem patiks iepazīties ar pavisam viegli pamanāmiem augiem un dzīvniekiem, kas parasti netiek aplūkoti īpaši aizsargājamās dabas teritorijās, kurās izceļ dabas retumus.

Takā ir labiekārtota atpūta vieta Mazā ezera krastā un Draudzības kalniņā, no kura var novērot ūdensputnus. Viesītes Mazā ezera apkārtnē bieži novēroti bebri, ondatras, meža pīles, gulbji, purva ķauķi, meža zīlītes. Uz taku iespējams aiziet no pilsētas vēsturiskā centra pa gājēju celiņu, uz kura uzzīmētas dažādas bērnu spēles.

Informācija sagatavota ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par ieraksta saturu atbild Sēlijas salas.

Viesīte, LV-5237, Latvija

selija.com

APSKATI CITAS VIETAS SĒLIJĀ