Riču ezers un Pērkules krauja

Riču ezers un Pērkules krauja

Neskartā dabas nostūrī pie pašas Latvijas robežas no Riču ezera stāvkrasta iespējams vērot Baltkrieviju un atpūsties labiekārtotā atpūtas vietā.

Riču ezeru Demenes pagastā šķērso Latvijas–Baltkrievijas robeža. Tā austrumu stāvkrastā no Pērkules kraujas paveras iespaidīga ainava uz 12,83 km2 lielo ezeru, no kura Latvijā atrodas tikai mazākā daļa – 587,7 ha. Pārsteidzoši dzidrais ezers ir otrs dziļākais Baltkrievijā un ceturtais dziļākais Latvijā – kaimiņu pusē dziļākā vieta ir 51,9 metri, bet Latvijas pusē 39,7 metri.

Pie Pērkules kraujas ierīkota Latvijas Valsts mežu atpūtas vieta. Te iespējams izmantot piknika galdus, ugunskura vietas, pieejama lauku tualete. Mazapdzīvotais apvidus ir sēņotāju un ogotāju paradīze.

Latvijas Valsts mežu atpūtas vieta atrodas Silenes dabas parkā apmēram 3,5 kilometrus no Daugavpils Universitātes studiju un pētniecības centra „Ilgas”, kas ierīkots Ilgas muižā.

NB! Lai uzturētos pierobežas joslā gar Latvijas – Baltkrievijas robežu, personām no 15 gadu vecuma ir nepieciešama Valsts robežsardzes izsniegta speciālā caurlaide un personu apliecinošs dokuments!

Demenes pagasts, LV-5442, Latvija

selija.com

APSKATI CITAS VIETAS SĒLIJĀ