Saukas dabas parks

Saukas dabas parks

Paugurainais reljefs ap lielāko Sēlijas ezeru Saukas ezeru būs īsts izaicinājums tiem, kas dosies pa marķēto velomaršrutu apkārt ezeram.

Viesītes apkārtne ir bagāta ar īpaši aizsargājamām dabas teritorijām — te atrodas septiņi dabas liegumi un viens dabas parks. Saukas dabas parkam, kas ir lielākā šīs puses aizsargājamā teritorija, piešķirts arī Natura 2000 statuss (Eiropas nozīmes aizsargājama dabas teritorija). Tas veidots, lai saglabātu Augšzemes augstienes Sēlijas paugurvaļņa ainavu un biotopus.

Dabas parka centrālais objekts ir Saukas ezers — lielākais ezers Sēlijā un 15. lielākais Latvijā. Tā krastos vairākas labiekārtotas un publiski pieejamas peldvietas. Ap ezeru ved marķēts velomaršruts 26 km garumā, kas pārsteigs ar skaistiem skatiem. Taču no velobraucējiem tas prasa arī fizisku piepūli, jo ceļā daudzviet stāvi un mazāk stāvi uzbraucieni.

Apkārtnes ainavu veido līkumainie grants ceļi, pauguri, dižkoki, novadam raksturīgas viensētas un vairāki izcili skatu punkti. Viens no tiem atrodas Ormaņkalnā — 167 metrus virs jūras līmeņa. Šajā Sēlijas paugurvaļņa augstākajā vietā atrodas skatu tornis, no kura paveras skats uz Saukas ezeru un tālu pāri Sēlijas mežiem. Taču nav jābēdā tiem, kam torņos kāpt nepatīk — krāšņi skati redzami arī paliekot uz zemes.

Teritorija bagāta ar arheoloģiskajiem objektiem — kulta vietām, pilskalniem, senkapiem un kapsētām, un tādiem kultūrvēsturiskās ainavas elementiem kā novadam raksturīgās būvniecības tradīcijās veidotām viensētām, muižu apbūves ansambļiem, dievnamiem, ceļmalas krogiem, dzirnavām un citiem.

Viesītes tūrisma informācijas punkts, A. Brodeles ielā 7, Viesīte, LV-5237

+ 371 28681126

tip@viesite.lv

APSKATI CITAS VIETAS