Arvīda Žilinska mājas "Lejas Arendzāni"

Arvīda Žilinska mājas "Lejas Arendzāni"

Kur radušās tik ļoti lipīgās Arvīda Žilinska (1905–1993) melodijas no “Lolitas Brīnumputns” vai leģendārās operas “Zelta zirgs”?

Atbilde slēpjas kādā Sēlijas sētā ar skaistu ābeļdārzu un košu, vitrāžās rotātu verandu. Tās ir komponista Arvīda Žilinska mājas – “Lejas Arendzāni” Saukā. 

Tur joprojām dzīvo mūzika — afišās, fotogrāfijās, klavierēs, darba galdā un lietās, kuras komponistam bijušas līdzās. Apmeklētāji var iepazīt vērtīgo kolekciju, klausoties komponista skaņdarbus. Ceļotājus priecēs arī neparastā lauku sētas arhitektūra un zaļais dārzs.

Pirmais, ar ko sastapsies, ir milzīgs rožu klēpis, ko komponists un pianists saglabājis no katra apsveicēja. Vai vari iedomāties komponistu, kurš būtu izrādījis tādu cieņu pret katru viņa talanta cienītāju? Rožu klēpja apjomu var nojaust arī zinot, ka Žilinska autorkoncertu skaits dažādos Latvijas novados sasniedzis vairākus simtus.  

Viņš radījis ap 550 solo un kora dziesmu un ap 100 Latviešu tautas dziesmu apdares, kopā ap pusotru tūkstoti dažādu skaņdarbu. Reizi gadā daļu no tiem var dzirdēt tur notiekošajā klavierkoncertā “Dziesmotā diena Saukā”, kur komponista darbus izpilda Sēlijas mūzikas skolas audzēkņi. 

“Lejas Arendzānos” glabājas vairākas vēstures liecības – sākot no afišām līdz albumiem ar vēsturiskām ainām no komponista dzīves un mūzikas ierakstiem. Komponista talanta cienītājus “Lejas Arendzānos” labprāt  uzņems viņa radinieki.

PIEDĀVĀJUMS

  • ekspozīcijas apskate

Izmaksas

  • 1€

Šeit runā

  • latviski
  • на русском

NEPIECIEŠAMS
IEPRIEKŠ PIETEIKTIES!

"Lejas Arendzāni", Saukas pagasts, LV-5224, Latvija

+371 26283490

lacevelta@inbox.lv

www.selija.com

APSKATI CITAS VIETAS SĒLIJĀ