Neretas muiža

Neretas muiža

16. gadsimtā celtā Neretas muiža pārsteidz ar savu iespaidīgo apjomu un rosina iztēloties dzīvi renesanses laikmeta Sēlijā.

Neretas muiža ir viena no vecākajām Sēlijas muižām. Tās apbūves kompleksu veido 16. gs. celtā muižas pils (saglabājusies), kā arī līdzās esošās drupas no saimniecības ēkas un jaunās 18.-19. gs. celtās kungu mājas (no vārtiem pa kreisi). 

Vecā muižas pils ir iespaidīga trijstāvu celtne ar līdz 1,2 m biezām laukakmeņu un ķieģeļu sienām. Senāk ēku ansamblis veidojis slēgtu pagalmu ar dzelzs vārtiem, no kuriem saglabājušies vienīgi stabi.

20. gadsimta 90. gados uzsāka muižas un parka atjaunošanas darbus. Vecajā kungu mājā daļēji nomainīja logus un aizmūrēja caurumus sienā, iztīrīja pārējo ēku drupas un sakopa parka alejas. Tomēr atjaunošanas plāni nav īstenojušies un muižai vairākkārt mainījušies īpašnieki, nesekmīgi cenšoties rast līdzekļus vietas atdzīvināšanai.

Muiža atrodas 6 km attālumā no Neretas centra pie pašas Latvijas–Lietuvas robežas. Muiža ir privātīpašums. Ēku tuvumā atrasties var būt bīstami!

Neretas muiža, Neretas pagasts, LV-5118, Latvija

selija.com

APSKATI CITAS VIETAS SĒLIJĀ