Tabores muiža

Tabores muiža

Tabores ciema galvenā iela aizved līdz ārēji necilajai Tabores muižai, kurā ilglaicīgi atradās pagasta pamatskola, bet šobrīd kļuvusi par vietējās kopienas un mākslas centru.

Tabores pagasta centrā, Tabores ciema galvenās Oktobra ielas galā atrodas Tabores muiža (Tābaras, Taboras muiža). No muižas apbūves saglabājusies necilā kungu māja un tai līdzās atsevišķas laukakmens mūra saimniecības ēkas. Muižas dzīvojamā ēka celta 1875. gadā un tās pēdējie īpašnieki bija vācbaltiešu Engelhartu dzimta.

Muiža zaudējusi daudzas dekoratīvās detaļas un ārēji izskatās visai necili. Iekštelpās saglabājušies durvju portāli, galvenās zāles griestu apdare un dažas sīkākas detaļas. Nav vairs saglabājies arī tai zīmīgais, filigrānais tornītis, par kuru vēsta vien informācijas stendā pieejamais foto attēls. Ēkas priekšplānā saglabājies apļveida piebraucamais ceļš. Muižas parkā ierīkota pagasta estrāde.

Muižas ēkā līdz 2016. gadam atradās Tabores pamatskola. Pēc skolas slēgšanas šeit tiek organizēti dažādi radoši pasākumi – mākslinieku plenēri, izstādes, un nākotnē, iespējams, kultūras piedāvājums tiks attīstīts plašāk.

PIEDĀVĀJUMS

  • izstāžu apskate

Izmaksas

  • pēc vienošanās

norēķināties var

  • skaidrā naudā

Šeit runā

  • latviski
  • на русском

NEPIECIEŠAMS
IEPRIEKŠ PIETEIKTIES!

Informācija sagatavota ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par ieraksta saturu atbild Sēlijas salas.

Oktobra iela 39, Tabore, Tabores pagasts, LV-5465, Latvija

+371 65476748, + 371 29555547

selija.com

APSKATI CITAS VIETAS SĒLIJĀ