Dunavas katoļu baznīca

Dunavas katoļu baznīca

19. gadsimta beigās celtā Dunavas Svētā Jāzepa Romas katoļu baznīca ir izcils gotiskā stila paraugs Sēlijā. Tās tornis bijis orientieris Daugavas plostniekiem un strūdziniekiem.

1893. gadā, redzot, ka Rubeņos prāvests Ādams Dobkievičs uzcēlis jaunu baznīcu, muižnieks Plāters juties neērti, tāpēc apsolījis Dunavā uzcelt vēl staltāku un varenāku dievnamu nekā Rubeņos. 1890. gadā par Dunavas prāvestu kļuvis Antons Švatelis, kura vadībā par draudzes un grāfa Plātera dotajiem līdzekļiem uzsākta jauna dievnama celtniecība.

Sarkanie ķieģeļi pirkti Daugavpils apkārtnē. Līdz Dunavai tie nogādāti baržās pa Daugavu, kur tos izkrāva un ar zirgiem nogādāja līdz baznīcas vietai. Dievnams pabeigts un iesvētīts 1900. gadā. Tā būvniecība izmaksāja 16 000 rubļu un apjoma ziņā patiešām tas pārspēja Rubeņu katoļu baznīcu.

Baznīcas interjers ir grezns un iespaidīgs – kancele un trīs baznīcā esošie altāri darināti no ozolkoka gotikas stilā. Baznīcas dārzā novietots Misiju krusts un Jaunavas Marijas statuja. Baznīca apskatāma par ziedojumiem, iepriekš piesakoties.

DIEVKALPOJUMI NOTIEK

  • svētdienās 15.00

Šeit runā

  • latviski
  • на русском

NEPIECIEŠAMS
IEPRIEKŠ PIETEIKTIES!

"Dunavas Katoļu draudze", Dunava, Dunavas pagasts, LV-5216, Latvija

+ 371 26110935

selija.com

APSKATI CITAS VIETAS SĒLIJĀ