Dvietes katoļu baznīca

Dvietes katoļu baznīca

Dvietes Svētā Staņislava Kostkas Romas katoļu baznīca celta baroka stilā 1864. gadā par muižnieka Kazimira Plātera–Zīberga līdzekļiem.

Dvietē atrodas viena no iespaidīgākajām baroka baznīcām Sēlijā. Nostāsti vēsta, ka sākotnēji Dvietes baznīcu bija plānots celt ar vienu torni, bet Daugavas otrā krastā esošo Nīcgales katoļu baznīcu ar diviem, kā tas ierasts Latgalē. Būvniecības plāni apmainīti vietām un Dvietes baznīca ieguvusi divus torņus, bet Nīcgalē uzcelts tikai viens.

Pirmā koka baznīca atradās muižas parkā. Taču pēc jaunās mūra baznīcas uzcelšanas koka baznīcu nojauca un pārveda uz Zarinku kapsētu. Tur ierīkoja katoļu kapelu, kas saglabājusies līdz pat mūsdienām.

Baznīca ir vienjoma krustveida celtne ar trijiem altāriem, divām sakristejām, dēļu grīdu, velvētiem mūra griestiem. Ieejas durvis tajā ved no gala un sakristejas. Pie baznīcas gala durvīm izbūvēta nelielapriekštelpa, virs kuras atrodas kora telpas ar harmoniju. Apkārt baznīcas dārzam mūra žogs ar kārniņu jumtu.

Līdzās baznīcai draudzes nama bēniņos izveidota izstāžu zāle, kurā ir iespēja apskatīt sakrālo apģērbu un priekšmetu ekspozīciju, kā arī iepazīt reliģisko literatūru.

DIEVKALPOJUMI NOTIEK

  • katru dienu 9.00

Šeit runā

  • latviski
  • на русском

NEPIECIEŠAMS
IEPRIEKŠ PIETEIKTIES!

Draudzes, Dviete, Dvietes pagasts, LV-5441, Latvija

+ 371 29421927

selija.com

APSKATI CITAS VIETAS SĒLIJĀ