Dvietes katoļu baznīca

Dvietes Sv.Staņislava Kostkas Romas katoļu baznīca

Dvietes Sv. Staņislava Kostkas Romas katoļu baznīca tika uzbūvēta 1864. gadā baroka stilā par muižnieka Kazimira Plātera-Zīberga līdzekļiem. Ievērojams valsts nozīmes arhitektūras piemineklis, viens no greznākajiem sakrālajiem baroka interjeriem Augšdaugavas novadā.

Baznīca ir viena joma krustveida celtne ar trijiem altāriem, divām sakristejām, dēļu grīdu, velvētiem mūra griestiem. Ieejas durvis no gala un no sakristejas. Pie baznīcas gala durvīm maza priekštelpa. Virs tās kora telpas ar harmoniju. Apkārt baznīcas dārzam mūra žogs ar kārniņu jumtu.

Turpat blakus baznīcai draudzes mājas mansardā izveidota izstāžu zāle, kurā ir iespēja apskatīties apģērbu un priekšmetus, kas izmantoti vadot mises, kā arī reliģiskā literatūra. Mansards ir plašs un gaišs, kas tā vien aicina pavadīt tajā ilgāku laiku, lai ne tikai iepazītu eksponātus, bet arī apsēsties un ieklausīties sevī.

PIEDĀVĀJUMS

  • aplūkot baznīcu un apkārtni
  • uzzināt Dvietes vēsturi

Izmaksas

  • par ziedojumiem

Šeit runā

  • latviski;

  • на русском

Nepieciešams
iepriekš pieteikties!

Informācija sagatavota ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par ieraksta saturu atbild  Sēlijas salas.

Dviete, Dvietes pagasts, Augšdaugavas novads, LV-5441, Latvija 

371 29421927

APSKATĪT CITAS VIETAS