Kaldabruņas luterāņu baznīca

Kaldabruņas luterāņu baznīca

No posta izglābtā Kaldabruņas baznīca ik gadu pulcē neskaitāmus koru un kamermūzikas koncertu klausītājus, bet ikdienas ceļotājus tā sagaida ar vienmēr atvērtām durvīm.

Senākā Kaldabruņas baznīca (saukta arī par Červonkas baznīcu pēc ciema, kurā atrodas) celta 1576. gadā kā Subates baznīcas filiāle. 1648. gadā te atradās koka baznīca, bet no 1848. līdz 1852. gadam par grāfa Plātera–Zīberga līdzekļiem uzcelta tagadējā mūra baznīca. Tās interjeru greznoja Rīgas meistara Augusta Martīni 1862. gadā būvētās ērģeles. Pastāv versija, ka tieši šajā baznīcā 1865. gadā kristīts Tadenavas pusmuižas nomnieka dēls Jānis Krišjānis Pliekšāns, nākamais dzejnieks Rainis.

Līdz pat Otrajam pasaules karam baznīcā bija saglabājušās 1744.–1833. gada baznīcas grāmatas un Kurzemes guberņas dvēseļu revīzijas no 1795.–1854. gadam. Taču 1976. gadā padomju vara baznīcu draudzei atsavināja un tajā ierīkoja minerālmēslu noliktavu.

Pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas 1995. gadā bijušā baznīcas ērģelnieka meita Anita Grigale-Gaide no Kanādas ziedoja naudu baznīcas atjaunošanai. Darbi tika iesākti, tomēr draudze nespēja pilnībā atjaunot dievnamu.

Vēstures daļēji sagrautajā baznīcā draudze ar biedrību “Ūdenszīmes” rīko kamermūzikas un kora mūzikas koncertus, kas pulcē desmitiem klausītāju no visas Latvijas. Baznīca ir atvērta 24/7 un tajā skatāmi informatīvi vēstures stendi. Apmeklētāji var iezvanīt daudzos stikla vēja zvanus, kas rada īpašu skaņas pārdzīvojumu tukšajā dievnamā.

DIEVKALPOJUMI NOTIEK

  • sestdienās Bebrenes luterāņu kapelā, iepriekš vienojoties

Šeit runā

  • latviski
  • на русском

vienmēr atvērts

"Červonkas baznīca", Rubeņu pagasts, LV-5229, Latvija

+ 371 26244206

elga333@inbox.lv

selija.com

APSKATI CITAS VIETAS SĒLIJĀ