Kankaļu katoļu baznīca

Kankaļu katoļu baznīca

Nomaļā Taurkalnes mežu masīva ielokā paslēpusies miniatūra koka baznīca ar apsūnojušo jumtu, līdz kurai nokļūt būs īsts ceļotāja izaicinājums.

Kankaļu Svētā Jāņa Kristītāja Romas katoļu baznīca, mūsdienās oficiāli Kankaļu kapu kapela, celta 1870. gadā un ir Eiropas nozīmes koka  arhitektūras piemineklis. Ieeja kapsētā, kas plešas ap baznīcu, ved caur akmens zvaninīcu, kurā iekārts draudzes locekļu dāvināts sešus pudus smags zvans.

Guļbūves tehnikā celtās ēkas izmēri ir tikai 10×6,5 metri. 1920. gadu sākumā Jāņa Panteleona vadībā baznīcu atjaunoja, piebūvējot klāt sakristeju, un kapu kapela tika iesvētīta kā draudzes baznīca. Pie kādreizējām Panteleonu mājām, kas atradās līdzās baznīcai, novietots piemiņas akmens. Tajā iekalti visi Panteleonu dzimtas vārdi, kas piederējuši Kankaļu draudzei. Pēdējais ieraksts te iekalts 1975. gadā.

Vienīgie dievkalpojumi notiek reizi gadā Jāņa Kristītāja svētkos, kā arī septembrī kapusvētkos. Par dievnama apkārti rūpējas biedrība “Ērberģietes”. Uz baznīcu no autoceļa P73 Vecumnieki—Nereta—Subate ved 4 km, no kuriem pēdējais 1 km lielu daļu gada automašīnām nav izbraucams.

DIEVKALPOJUMI NOTIEK

  • sestdienā ap 24. jūniju 12.00
  • septembra pēdējā sestdienā 12.00

APSKATĀMA TIKAI NO ĀRPUSES!

"Kankaļi", Mazzalves pagasts, LV-5133, Latvija

selija.com

APSKATI CITAS VIETAS SĒLIJĀ