Neretas luterāņu baznīca

Neretas luterāņu baznīca

Vienā no vecākajām mūra baznīcām Sēlijā, kas iesvētīta 1593. gadā, iespējams uzkāpt 38 m augstajā baznīcas tornī.

Neretas evaņģēliski luteriskās baznīcas torni rotā luterāņiem raksturīgais gailis un baznīca viennozīmīgi joprojām ir ciema galvenā dominante. Tās būvniecība aizsākusies 1584. gadā, bet dievnams iesvētīts 1593. gadā.

Neretas baznīca celta manierisma stilā ar vēlīnās gotikas iezīmēm un gandrīz nepārbūvēta saglabājusies līdz mūsdienām. Tāpat pilnībā saglabājies gotikas stilā veidotais sākotnējais baznīcas iekšskats.

Baznīcā saglabājušies Livonijas ordeņa komturam Vilhelmam fon Efernam un Georgam fon Efernam veltīti no akmens kalti kapakmeņu ciļņi, izgatavoti 16. gadsimta beigās.  Viens no tiem ir izcilākais agrīnā ziemeļu manierisma mākslas darbs Latvijā. Baznīcā glabājas arī citas mākslas vērtības – 1863. gada altārglezna, 1893. gadā Vācijā izgatavotas ērģeles, logu vitrāžas no 1900. gada, kā arī 17. un 19. gadsimta griestu lukturi.

Līdzās baznīcai apskatāma arī senā kroga ēka, kurā mūsdienās atrodas veikali. Vasaras sezonas brīvdienās iespējamas ekskursijas gan baznīcā, gan 38 metru augstajā baznīcas tornī.

DIEVKALPOJUMI NOTIEK

  • svētdienās 10.00

Šeit runā

  • latviski
  • на русском

NEPIECIEŠAMS
IEPRIEKŠ PIETEIKTIES!

Rīgas iela 4, Nereta, Neretas pagasts, LV-5118, Latvija

+ 371 29451704

ingucimj@inbox.lv

selija.com

APSKATI CITAS VIETAS SĒLIJĀ