Sēlpils Evanģēliski luteriskā baznīca

Sēlpils Evanģēliski luteriskā baznīca (Zaļā baznīca)

Sēlpils pagasta Zvejnieklīcī meklējiet pavisam īpašu baznīcu, kuru atjauno vietējā draudze. Baznīca daudz cietusi laiku kūleņos. Kā gaiša, mierīga bāka tā stāv pakalnā, no kura redzams Daugavas līcis ar šai vietai raksturīgiem, stāviem dolomīta krastiem.

Sēlpils baznīca, nesen tautā iedēvēta par Zaļo baznīcu, ir unikāla un ievērojama ar īpatnējo jumta risinājumu. Glābjot baznīcu no galējas iznīcības, tās drupām uzlikts masīvās metāla konstrukcijās iebūvēts gaismas caurlaidīgs materiāls. Šis risinājums baznīcā rada īpašu, tīru un siltu atmosfēru. Askētisks iekārtojums, kas veidots no tuvās Daugavas radzēm, aicina uz patiesu garīgumu, bet vienmēr atvērtas durvis apliecina, ka jebkurā brīdī esi šeit gaidīts savai, īpašajai sarunai ar Dievu.

Baznīca apskatāma par ziedojumiem. Blakus atpūtas vieta “Zvejnieklīcis”, no kura labi redzamas senās Sēlpils pils drupas Daugavā. 5 km attālumā atrodas Strūves ģeodēziskā loka punkts “Dābors kalns” un skatu tornis. Blakus tam – bioloģiskā apskates saimniecība “Boļāni”. Vecsēlpilī iespējama atpūta viesu mājā “Sprīdīši”, bet pirts priekus var baudīt 6 km tuvajā Silenieku pirtiņā.

Izmaksas

  • baznīcas apskate par ziedojumiem

Šeit runā

  • latviski
  • на русском

Darba laiks

Baznīca vienmēr atvērta ceļiniekam

Sēlpils baznīca, Zvejnieklīcis, Sēlpils pagasts, Jēkabpils novads, LV -5232

+371 26829977

www.selija.com

APSKATI CITAS VIETAS