Volodinas vecticībnieku lūgšanu nams

Volodinas vecticībnieku lūgšanu nams

Lai arī lūgšanu nams vēstures gaitā daudz cietis un zaudējis arhitektoniskās vērtības, netālu esošā draudzes kapsēta ir īsta vecticībnieku mākslas un vēstures galerija.

Volodinas vecticībnieku lūgšanu nams atrodas Laucesas pagasta Volodinas ciemā ap 1,5 km no pagasta centra Mirnija. Ticīgo leģenda vēsta, ka 1676. gadā no Maskavijas ieradās svētais tēvs Terentijs, ar kura gādību tika uzcelts pirmais lūgšanu nams.

Draudze dibināta jau 17. gadsimtā, bet viens no pēdējiem lūgšanu namiem uzcelts 1905. gadā. Tas bijis liela apjoma nams ar jumta stāvu, torni ar kupolu un otru mazāku kupola tornīti. 1964. gadā ēkā izcēlās ugunsgrēks. 2000. gadā tika veikta lūgšanu nama rekonstrukcija, ēku faktiski uzceļot no jaun. Vairākkārtējo postījumu dēļ zaudētas daudzas agrākās tradicionālās būvniecības detaļas. Līdzās saglabājušās kādreizējo vārtu atliekas, bet tās nav atjaunotas.

Volodinas vecticībnieku draudzes Tanaju kapsētā, kas atrodas Mirnija ciemā, ir uzstādīts kapakmens ar šīs kopienas pamatlicēja uzvārdu K. N. Volodins. Kapsētā skatāmi dažādu laiku vecticībnieku kapu pieminekļi, sākot no senāko laiku kaļķakmens plāksnēm līdz iespaidīgām stēlām un pulēta granīta krustiem 2 metru augstumā. Senākais saglabājies piemineklis šeit datēts ar 1803. gadu. Kapsētai ir liela kultūrvēsturiska un mākslas vērtība, kurā skatāmi daudzi seni, mūsdienās reti sastopami vecticībnieku kapu pieminekļi.

Mūsdienās Volodinas lūgšanu nams ir vienkārša, krāsota vienstāvu koka ēka ar divslīpju jumtu. To rotā neliels tornis ar kupolu un krustu, kā arī ieejas vējtveris ar mazāku krustu virs ieejas.

Šeit runā

  • latviski
  • на русском

APSKATĀMs TIKAI NO ĀRPUSES!

Volodina, Laucesas paqasts, Latvija, LV-5461

+ 371 25900057, + 371 28303670

selija.com

APSKATI CITAS VIETAS SĒLIJĀ