Asarē, Kaplavā un Neretā mastā pacels Sēlijas karogu

Skat;ijumu skaits:
4299

Publicēšanas datums: 04/09/2023
Asarē, Kaplavā un Neretā mastā pacels Sēlijas karogu

Septembrī trijos Sēlijas vēsturiskās zemes ciemos – Asarē, Kaplavā un Neretā – astoņus metrus augstā mastā tiks pacelts Sēlijas karogs un atklāta katras kopienas identitātes zīme.

Sēlija ir pirmā no latviešu vēsturiskajām zemēm, kurai jau kopš 1999. gada ir savs karogs. Arvien biežāk šis identitātes simbols redzams dažādās vietās gan pie pašvaldības iestādēm, uzņēmumiem un biedrību ēkām, gan privātīpašumiem. Lai veicinātu reģionālās identitātes stiprināšanu, trijās Sēlijas apdzīvotajās vietās tiks pacelti vēsturiskās zemes karogi.

Līdzās karogam ciemu centrā tiks uzstādīta kopienas identitātes zīme, ko pēc intervijām ar vietējiem iedzīvotājiem veidojusi māksliniece, kopienu sadarbības tīkla “Sēlijas salas” valdes priekšsēdētāja Daina Alužāne. Kaplavas kopienas zīme pasniegta šī gada februārī. Asare to saņēma 2022. gada rudenī, bet Nereta pie zīmes tikusi jau 2021. gadā.

Aicinām uz svinīgu karoga pacelšanu:

  • 8. septembrī pulksten 11.00 Krāslavas novada Kaplavā, Ozolmaliņā pretim pagasta pārvaldei;
  • 23. septembrī pulksten 11.00 Aizkraukles novada Neretā, Jāņa Jaunsudrabiņa parkā;
  • 30. septembrī pulksten 11.00 Jēkabpils novada Asarē, pie muižas pils drupām.

Sēlijas vēsturiskās zemes karogs ir ar trim horizontālām svītrām secībā no augšas – sarkans, balts, zaļš – Latvijas valsts karoga proporcijās. Pirmo reizi izmantots I Sēlijas kongresa laikā 1999. gada 22. maijā. To iesvētīja Sunākstes luterāņu baznīcā toreizējais draudzes mācītājs Juris Saivars, bet mastā pirmo reizi karogs pacelts pie Viesītes kultūras centra “Sēlija”.

Karoga pacelšanu Asarē un Neretā īsteno biedrība “Kopienu sadarbības tīkls “Sēlijas salas”” ar Jēkabpils un Aizkraukles novada pašvaldības finansiālu atbalstu. Kaplavā ar Krāslavas novada pašvaldības finansiālu atbalstu karoga pacelšanu organizē nereģistrēta iedzīvotāju grupa “Kaplavas patriotu grupa”.

Foto: Viktors Malaševskis.

 

54321
(4 votes. Average 5 of 5)