Ērberģes, Salienas un Vecsalienas ģimenes video intervijās apliecina savu  piederības izjūtu vietai

Skat;ijumu skaits:
3953

Publicēšanas datums: 24/05/2024
Ērberģes, Salienas un Vecsalienas ģimenes video intervijās apliecina savu  piederības izjūtu vietai

Piederības izjūta savai kopienai un Latvijas valstij ir vienlīdz stipra kā Sēlijas austrumos, tā rietumos, apliecina ģimeņu paustie viedokļi video intervijās. Kopienu sadarbības tīkls “Sēlijas salas” ar četriem video stāstiem no Ērberģes, Salienas un Vecsalienas pagasta turpina veicināt pozitīvu informatīvo tēlu par Sēlijas lauku kopienām.

Video stāstos par dzīvi savā pagastā un Sēlijā stāsta ģimenes no ģeogrāfiski pretējām kopienām. Zeltiņu un Ādamu ģimene dzīvo Mazzalves pagastā pašos Sēlijas rietumos, kur iedzīvotāju vairākums ir latvieši. Keivišu ģimene dzīvo Salienas, bet Tajevsku ģimene Vecsalienas pagastā. Šajā Sēlijas pusē iedzīvotāju vairākumu veido dažādu tautību cilvēki, kas ikdienas saziņa izmanto krievu valodu.

Visas ģimenes, neatkarīgi no viņu etniskās piederības un mājās lietotās valodas, vieno piederības izjūta Latvijas valstij. Video intervijas laikā Ļubova Tajevska no Vecsalienas pagasta saka: “Latviešu valodu šeit ir grūti dzirdēt un lietot, jo sarunvaloda gandrīz visur ir krievu. Bērni skolā mācās latviešu valodu, māca arī mūs. Palēnām apgūstam. Saprotam, bet grūti runāt. Cenšamies, jo šeit ir Latvija, kurā valsts valoda ir latviešu.”

Ierasti lauku kopienās īpaša ir piederības izjūta savai vietai. “Paši mēs veidojam savu vidi ap sevi – visi kustoties, darbojoties un iesaistoties. Ir forši būt kopā un darīt tādā lielā kopienā,” par savu Ērberģes kopienu teic Zeltiņu ģimene no Mazzalves pagasta. 

Ģimeņu intervijas publicētas kopienu sadarbības tīkla “Sēlijas salas” YouTube kontā. Līdztekus video stāstu filmēšanai, šajā pavasarī notikuši arī divi skolu sadraudzības pasākumi. Mazzalves pamatskolas un Salienas vidusskolas skolēni viesojās katrā no skolām, lekcijās un āra aktivitātēs apliecinot savu piederību Sēlijai. Tāpat projekta gaitā veikta medijpratības aptauja, noskaidrojot dažādu tautību Sēlijas iedzīvotāju viedokli.

Video filmēti Mazākumtautību un sabiedrības saliedētības programmas projekta ietvaros. Projektu “Piederības salas meklējot” īsteno biedrība “Kopienu sadarbības tīkls “Sēlijas salas”” ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

 

54321
(1 vote. Average 5 of 5)