Kaldabruņas Trejdeviņu sajūtu sala attīsta savu tūrisma piedāvājumu

Skat;ijumu skaits:
602

Publicēšanas datums: 19/01/2021
Kaldabruņas Trejdeviņu sajūtu sala attīsta savu tūrisma piedāvājumu

Biedrība “Ūdenszīmes” turpina attīstīt Kaldabruņas tūrisma pudura piedāvājumu un 2021. gadu iesākusi ar diviem nozīmīgiem darbiem – Červonkas luterāņu baznīcā uzstādīti informācijas stendi, kā arī izdots jauns Trejdeviņu sajūtu salas tūrisma buklets.

Jaunumi īstenoti ar Jēkabpils novada pašvaldības finansiālu atbalstu un būs nozīmīgs papildinājums tūrisma piedāvājumam tuvākajā apkārtnē. Biedrības “Ūdenszīmes” īstenotie projekti ne vien veicina vietas atpazīstamību Latvijas un starptautiskā mērogā, bet arī rosina aktīvi līdzdarboties vietējai kopienai, kas ir viens no tūrisma sadarbības tīkla “Sēlijas salas” mērķiem.

Tagadējā Červonkas jeb Kaldabruņas luterāņu baznīca uzcelta 1852. gadā. Baznīcā 1865. gadā kristīja Tadenavas pusmuižas nomnieka dēlu Jāni Krišjāni Pliekšānu, nākamo dzejnieku Raini, kas padara šo vietu nozīmīgu visas Latvijas vēstures kontekstā.

Dievnams, neraugoties uz slikto tehnisko stāvokli, pēdējos gados ir kļuvis iecienīts gan labas mūzikas cienītāju, gan tūristu vidū. Vietējā luterāņu draudze neatlaidīgi strādā pie baznīcas pakāpeniskas atjaunošanas, savukārt biedrība “Ūdenszīmes” rūpējas par koncertu organizēšanu un baznīcas kā vietas atpazīstamību.

Šobrīd Červonkas baznīca apmeklētājiem ir pieejama 24 stundas diennaktī. Taču apmeklējums bez stāsta nav gluži pilnvērtīgs. 2020. gada vasarā Kaldabruņas iedzīvotāju sanāksmē radās doma – baznīcā nepieciešams uzstādīt stendus par tās vēsturi un šodienu. Tie ir tapuši gana iespaidīgi – forma saskaņojas ar baznīcas neogotisko arhitektūru un mazliet atgādina holandiešu saliekamos altārus. Centrālajā stendā eksponēta vēsture, mazajos stendos ietvertas atmiņas un iespaidi.

Stendu vīziju un tekstus īstenojusi biedrības “Ūdenszīmes” valdes priekšsēdētāja Ieva Jātniece. Vizuālo tēlu fotogrāfiju atlasi un maketu veikusi Lelde Uzkure, savukārt tehniskos risinājumus, izgatavošanu un uzstādīšanu veica vietējā galdniecība “Uzkuri”.

Tikpat nozīmīgs veikums ir Trejdeviņu sajūtu salas tūrisma pudura bukleta izdošana. Šajā materiālā ietverta informācija par Pļavas muzeju, Červonkas baznīcu, Sēļu sētu “Gulbji”, Raiņa muzeju “Tadenava” un dabas liegumu “Eglone”. Materiāls papildināts ar četriem izstrādātiem tūrisma maršrutiem, kuros ceļotāji var iepazīt un izbaudīt Kaldabruņas tuvāko apkārtni. Buklets izdots nelielā tirāžā, taču tas plaši pieejams arī internetā.

Jauno tūrisma sezonu, kas, iespējams, būs ļoti atšķirīga no visām līdzšinējām, Kaldabruņa sagaidīs vēl saistošāka ikvienam apmeklētājam. Plašāk par Trejdeviņu sajūtu salas tūrisma piedāvājumu iespējams uzzināt gan jaunajā bukletā, gan Sēlijas tūrisma portālā selija.com.

 

54321
(1 vote. Average 5 of 5)