Pirmo reizi izsludināts konkurss "Sēlijas sudrabs"

Skat;ijumu skaits:
603

Publicēšanas datums: 08/08/2022
Pirmo reizi izsludināts konkurss "Sēlijas sudrabs"

Pērkons kala debesīs,
Dzirkstis bira Daugavā;
Es paklāju villainīti,
Man piebira sudrabiņš.  

Saule sēj sudrabiņu, pērkons kaļ debesīs un sudraba dzirkstis birst Daugavā, sudraba birzs aug neaizskarama, lakstīgala dzied sudraba mēlē. Sudraba monētu liekam ūdenī, lai to attīrītu, sudraba karoti dāvinām jaundzimušam bērnam, pēc sudraba lodes kabatā meklējam tad, kad ļaunums ar citiem līdzekļiem vairs nav iznīcināms. Sudraba gredzens izceļ valkātāja roku, nevis pats sevi. Sēlijas Sudrabs ir cilvēki. Tie smalkie graudi, tās dzirkstis.

Tiek izziņots konkurss „Sēlijas sudrabs”, kas radīs iespēju teikt labos vārdus par saviem līdzcilvēkiem, kuri ar savu darbu, vārdu vai dzīvesveidu ikdienā spodrina Sēlijas Vēsturisko zemi, dod sudraba mirdzumu ierastām lietām un mazām vietām.

Konkursa dalībnieki izvēlas vienu Sēlijas Vēsturiskās zemes teritorijā dzīvojošu cilvēku, kurš sabiedrības labā dara ko tādu, kas neietilpst šī cilvēka tiešajos darba pienākumos, vai arī kuram ir īpašas prasmes, un veido literāru jaunrades darbu brīvā formā (tēlojumu, eseju, miniatūru, aprakstu, poēmu, lugu, utt.) par varoņa veikumu pēdējo 3-5 gadu laikā. Iesniedzējs var būt jebkurš Sēlijas vēsturiskās zemes iedzīvotājs, organizācija, iestāde vai uzņēmums.

Tas, vai spējam novērtēt smalkos sudraba graudus, sakopot tos, un izliet karoti, saktu vai lodi, ir atkarīgs no mums pašiem. No cilvēkiem, kuri dara. No cilvēkiem, kuri redz. Esam redzoši, un rakstām:  

Par pozitīvi domājošiem, radošiem cilvēkiem, kuru dzīvošana padara labāku to vietu, kur viņi atrodas;

  • Par cilvēkiem, kuru veikums ceļ Sēlijas slavu Latvijas vai Eiropas mērogā;
  • Par cilvēkiem, kuri veido un apvieno savu kopienu, iedvesmo un atbalsta pārējos;
  • Par vietējiem uzņēmējiem, kuri ne tikai veiksmīgi vada savu uzņēmumu/saimniecību, bet arī piedalās pagasta pasākumos un atbalsta tos materiāli.
  • Par lauku cilvēkiem, kuriem ir īpašas aizraušanās, piemēram, ir tuvu un tālu slaveni ar savām smeķīgajām tortēm, nodarbojas ar peldēšanu ziemā vai veido skaistas sedziņas bērniem no pašaudzēto aitu vilnas.

Esi Sudrabs. Un piesaki Sudrabu. Konkursa organizatori ir biedrība „Ūdenszīmes” un Kopienu sadarbības tīkls „Sēlijas salas”. Konkursa patroni, Sēlijas Sudraba etaloni darbos, vārdos un pieredzē – Skaidrīte Medvecka un Jānis Subatiņš. Konkurss noris projekta „Kopienas izaugsmes katalizators. Empātija.”  Nr.2022.NVOF/MAC/012/028 ietvaros. Informācija pa tālr. 28616357 (Santa) vai e-pastā santai.smitei@gmail.com.

Projekts “Kopienas izaugsmes katalizators. Identitāte”.
54321
(0 votes. Average 0 of 5)