Kopienu sadarbības tīklā iekļaujas Sēlijas austrumu kopienas

Skat;ijumu skaits:
3674

Publicēšanas datums: 29/08/2022
Kopienu sadarbības tīklā iekļaujas Sēlijas austrumu kopienas

Paplašinot kopienu sadarbības tīklu, četrās Sēlijas austrumu kopienās – Augšdaugavas novada Pašulienē un Salienā, kā arī Krāslavas novada Kaplavā un Varnavičos – tiek īstenots projekts “Derība ar savu zemi”, lai iekļautu daudznacionālās kopienas vienotas Sēlijas informatīvajā un kultūras telpā.

Pirmā projekta aktivitāte, kopienas seminārs, aizvadīta 26. augustā Salienas kultūras namā, bet drīzumā klātienes semināri notiks arī Pašulienē, Kaplavā un Varnavičos. Visas šīs kopienas vieno daudznacionāls iedzīvotāju sastāvs un ikdienas saziņā dominējošā krievu valoda, kas tās atšķir no vairuma Sēlijas kopienu.

Kopienu sadarbības tīkla “Sēlijas salas” valdes priekšsēdētāja Daina Alužāne uzsver, cik nozīmīgi ir uzrunāt arī Sēlijas austrumu iedzīvotājus: “Šajās kopienās jūtama lielāka nepieciešamība pēc konsultatīva un praktiska atbalsta gan līdzekļu piesaistē un sadarbības attīstīšanā, gan identitātes veidošanā. Tomēr kaut kādā mērā pastāv valodas barjera, lai veiksmīgi uzrakstītu projektu pieteikumus latviešu valodā. Taču arī šeit iedzīvotāji nākotnē cer attīstīt pašpietiekamas kopienas un ļoti mīl savu vēsturisko zemi.”

Visām četrām vietām tiks izstrādātas identitātes zīmes, lai 2023. gada sākumā sava unikālā Sēlijas kopienu identitātes zīme būtu jau 42 Sēlijas kopienām. Zīmes, drukātas uz plāksnes, redzamas visā Sēlijā pie atpazīstamiem tūrisma objektiem, kopienu centriem vai kādā zīmīgā pagasta vietā. Savukārt četros video „Es stāstu par savu kopienu” varēs iepazīt dzīvi šajos ciematos no vietējo jauniešu skatupunkta.

Novembrī Kaldabruņā norisināsies latviskajām tradīcijām veltīts Sēlijas kopienu pasākums „Novembra derība”, savukārt 2023. gada februārī Sēlijas kopienas tiks aicinātas uz Vecsalienas pagastu, kur Červonkas pilī svinēs „Gada gaismu austrumos”, iepazīstoties ar slāvu kultūras mantojumu Sēlijas teritorijā.

Projekts “Derība ar savu zemi”, projekta numurs 2022.LV/MTSP/4, tiek īstenots ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par tā saturu atbild “Sēlijas salu” vadošā nevalstiskā organizācija biedrība „Ūdenszīmes”.

 

Projekts “Kopienas izaugsmes katalizators. Identitāte”.
54321
(3 votes. Average 4.67 of 5)