Kultūras ministrs: ir būtiski apzināties katras biedrības pienesumu kopienas dzīvē

Skat;ijumu skaits:
1190

Publicēšanas datums: 22/10/2021
Kultūras ministrs: ir būtiski apzināties katras biedrības pienesumu kopienas dzīvē

Ar Latvijas Republikas Kultūras ministra Naura Puntuļa uzrunu šodien, 22. oktobrī, aizvadīts Sēlijas nevalstisko organizāciju forums. Neklātienes forumā pulcējās vairāk kā simts dalībnieku no visas Sēlijas vēsturiskās zemes un daudzām vietām Latvijā.

Tieši cilvēciskais faktors, enerģija, spēja aizraut, kā arī idejas un vēlme tās realizēt katrā dzīves jomā ir pats nepieciešamākais, lai sasniegtu rezultātu. Paldies ikvienam, kurš ieliek savu sirdi kopienas procesu virzībā un ikvienam, kuram būtiska sava novada attīstība,” foruma atklāšanā dalībniekus uzrunāja Latvijas Republikas Kultūras ministrs Nauris Puntulis.

Viņš uzsvēra, ka nevalstiskās organizācijas ir Kultūras Ministrijas sadarbības partneri un augsti tiek novērtēta savstarpējo viedokļu apmaiņa. Lai arī Latvijas pilsoniskā sabiedrība nav viendabīga, ir būtiski apzināties katras biedrības vai nodibinājuma pienesumu un nozīmi sabiedrības vai kopienas dzīvē. Pilsoniskās sabiedrības ekosistēmā ir svarīga loma ikvienai nevalstiskajai organizācijai, tostarp arī reģionālajām biedrībām, atzina ministrs.

Projekta vadītāja, kopienu sadarbības tīkla “Sēlijas salas” idejas autore Ieva Jātniece forumā atzina: “Pilsoniskā sabiedrība ir tā, kas veido saikni starp valsts pārvaldi un sabiedrību kopumā. Forumā pulcējās kopienu cilvēki, pilsoniskās sabiedrības profesionāļi, pašvaldības, plānošanas reģionu un valsts pārvaldes cilvēki. Šīs dienas garumā mums izveidojās lieliska kopvaloda. Es novēlu, lai mēs šo kopvalodu atceramies un stiprinām arī rīt, parīt, pēc gada.”

Foruma ieraksts neierobežotu laiku pieejams sociālā tīkla YouTube “Sēlijas salu” kontā vai sociālā tīkla Facebook lapā “Sēlijas salas” Bet foruma laikā prezentētā Sēlijas kopienu karte atrodama adresē https://ej.uz/selijaskopienukarte.

Sēlijas nevalstisko organizāciju forumu organizē vadošā Sēlijas salu nevalstiskā organizācija “Ūdenszīmes” projekta “Kopienas izaugsmes katalizators. Identitāte” ietvaros. Tā norisi finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Projekts „Kopienas izaugsmes katalizators. Identitāte.” tiek īstenots Sēlijas vēsturiskās zemes teritorijā no 2021.gada 1. janvāra līdz 20. novembrim.

Foto: Valsts kanceleja.

 

Projekts “Kopienas izaugsmes katalizators. Identitāte”.
54321
(1 vote. Average 5 of 5)