Notikusi pirmā Latviešu vēsturisko zemju attīstības padomes sēde

Skat;ijumu skaits:
3389

Publicēšanas datums: 30/06/2022
Notikusi pirmā Latviešu vēsturisko zemju attīstības padomes sēde

2022. gada 27. jūnijā notika pirmā Latviešu vēsturisko zemju attīstības padomes sēde, informē Latvijas Nacionālais kultūras centrs. Sēlijas pašvaldības tajā pārstāvēja Augšdaugavas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Maigurs Krievāns, bet Sēlijas sabiedrību – Ieva Jātniece, biedrības “Ūdenszīmes” valdes priekšsēdētāja un kopienu sadarbības tīkla “Sēlijas salas” stratēģiskā plānotāja.

Latviešu vēsturisko zemju attīstības padome izveidota ar mērķi koordinēt valsts pārvaldes iestāžu un pašvaldību sadarbību un lēmumu pieņemšanu jautājumos par latviešu vēsturisko zemju identitāti, kultūrvēsturiskās vides un kultūrtelpu saglabāšanu un ilgtspējīgu attīstību.

Padomes sēdi atklāja kultūras ministrs Nauris Puntulis: “Latviešu vēsturisko zemju likuma mērķis ir veicināt latviešu vēsturisko zemju iedzīvotāju kopējo apziņu, identitāti un piederību Latvijai, kā arī garantēt latviešu vēsturisko zemju kultūrvēsturiskās vides un kultūrtelpu saglabāšanu un ilgtspējīgu attīstību. Ikviens novads, ikviena liela vai maza kultūrtelpa dod savu artavu Latvijas kopējās daudzveidīgās identitātes veidošanā, tāpēc mūsu valodas un kultūras savdabība ir sargājama un arī attīstāma, lai arī nākotnē mēs būtu tikpat bagāti un stipri kā šodien. Tas, cik sekmīgi izdosies sasniegt likumā iecerēto, ir atkarīgs no ikkatra, kurš ikdienā kopj un glabā Latvijas valodas un kultūras bagātību.”

Latvijas Nacionālā kultūras centra direktore Signe Pujāte informēja Latviešu vēsturisko zemju attīstības padomi par tās funkcijām un pienākumiem, kā arī sekretariātu. Savukārt Kultūras ministrijas valsts sekretāres vietnieks kultūrpolitikas jautājumos Uldis Zariņš padomei ziņoja par Latviešu vēsturisko zemju un kultūrtelpu attīstības plāna projektu.

Padomes sastāvā darbojas tās priekšsēdētājs, Latvijas Republikas kultūras ministrs Nauris Puntulis, priekšsēdētāja vietnieks, izglītības un zinātnes ministra padomnieks juridiskajos jautājumos, Jānis Ozols, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs, finanšu ministra padomniece Karina Ploka, ekonomikas ministre Ilze Indriksone, satiksmes ministrs Tālis Linkaits, tieslietu ministra padomnieks Aldis Bukšs, zemkopības ministrs Kaspars Gerhards, Valsts prezidenta padomnieks tiesību politikas jautājumos Jānis Pleps, Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētāja biedrs Ritvars Jansons, kā arī vēsturisko zemju un kopienu pārstāvji.

Sēliju pārstāv Augšdaugavas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Maigurs Krievāns un Sēlijas vēsturiskās zemes sabiedrības pārstāve Ieva Jātniece. Pārstāvji padomē ievēlēti uz 3 gadiem un darbojas brīvprātīgi.

Foto: Reinis Oliņš.

 

54321
(3 votes. Average 4.67 of 5)