Paziņoti Sēlijas kultūras programmas rezultāti

Skat;ijumu skaits:
307

Publicēšanas datums: 30/05/2023
Paziņoti Sēlijas kultūras programmas rezultāti

Pirmajā Sēlijas kultūras programmā apstiprināti 40 projekti par kopējo summu 91 000 €, kas ietver visus Sēlijas kultūras programmas izvirzītos mērķus un ģeogrāfiski pārklāj visu Sēlijas vēsturiskās zemes teritoriju.

Šajā gadā kopumā saņemti 79 projektu pieteikumi par kopējo summu 248 456,18 €. Vērtēšanai tika nodoti 78 projekti, kas atbilda konkursa nolikuma prasībām. Visus projektus izvērtēja 6 ekspertu komisija, kuras sastāvu veido 3 Sēlijas vēsturiskās zemes pārstāvji, 2 Valsts Kultūrkapitāla fonda pārstāvji un 1 Latvijas Nacionālā kultūras centra pārstāvis.

Ar Sēlijas kultūras programmas atbalstu Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs šajā vasarā dosies zinātniskajā ekspedīcijā. Viesītē, kas šogad atzīmē 95. gadu jubileju, pētīs pilsētas tiesību piešķiršanas vēsturi, bet Bebrenē tiks izgatavots un eksponēts sēļu arheoloģiskais tautastērps. Tāpat tiks izdota bērnu krāsojamā grāmata ar Sēlijas ievērojamākajiem tūrisma objektiem un veidotas īpaši Sēlijai jaunas skatuviskās tautas dejas horeogrāfijas. Visu apstiprināto projektu saraksts publiski pieejams mājaslapā selija.com.

Sēlijas kultūras programmas administratore, biedrības “”Partnerība “Kaimiņi”” koordinatore Inga Krekele novērtē, ka apstiprinātie projekti pārstāv visu Sēliju: “Lepojamies, ka jau pirmajā gadā projekti tiks īstenotas gan rietumos un vidienē, gan austrumos. Protams, mēs vēlētos lielāku pieteikumu skaitu no austrumu pagastiem, taču šis ir tikai pats sākums. Iedzīvotāji pamanīs Sēlijas kultūras programmas atbalstītās aktivitātes Kaplavā un Vecsalienā, un varbūt nākošgad tā aina jau būs citādāka.”

Projekti jāīsteno no 1. jūnija līdz 15. decembrim. Plašāka informācija par konkursa rezultātiem un līguma slēgšanas nosacījumiem tiek nosūtīta katram projekta pieteicējam uz projekta pieteikumā norādīto e-pasta adresi. Apstiprināto projektu ieviesēji un citi interesenti tiek aicināti uz informatīvo semināru pirmdien, 5. jūnijā pulksten 18.00 tiešsaistes platformā ZOOM.

Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas “Latviešu vēsturisko zemju attīstības programma” projektu konkursu “Sēlijas kultūras programma 2023” administrē biedrība “Partnerība “Kaimiņi”” ar kopienu sadarbības tīkla “Sēlijas salas” informatīvo atbalstu.

54321
(0 votes. Average 0 of 5)