Sēlijā notiks diskusiju cikls “Politikas virtuves”

Skat;ijumu skaits:
2232

Publicēšanas datums: 08/03/2022
Sēlijā notiks diskusiju  cikls “Politikas virtuves”

Martā un aprīlī dažādās Sēlijas vietās notiks 4 klātienes diskusiju cikls “Politikas virtuves”, kurā valsts un pašvaldību speciālisti, uzņēmēji, nevalstisko organizāciju aktīvisti un kopienu līderi spriedīs, kā uzlabot dzīves kvalitāti Sēlijā.

Četrās “Politikas virtuvēs” tiks pārrunāta kultūrpolitika, ekonomika un lauku attīstība, valsts iekšējā un ārējā drošība, kā arī tūrisma politika Sēlijā. Savu dalību diskusijā pieteikuši arī 13. Saeimas deputāti, tādējādi runātāji pārstāvēs visus pilsoniskās sabiedrības līmeņus no augstākā likumdevēja līdz likumu izpildītājiem un to adresātiem jeb vienkāršajiem iedzīvotājiem.

Biedrības “Ūdenszīmes” valdes priekšsēdētāja Ieva Jātniece atgādina, ka šodien viss ir politika: “Kultūra, ekonomika un drošība ir politika. Lauku apdzīvotība ir politika. Spēja saprasties ir politika. Katrs mūsu izteiktais vārds, katra publikācija sociālajos tīklos ir politika. Pandēmijas periods ir radījis valsts un tās pilsoņu attālināšanos. Zinot, ka 2022. ir Saeimas vēlēšanu gads, empātija, sapratne un uzticība savai valstij ir tās vērtības, ko mēs vēlamies stiprināt šajā diskusiju ciklā. Pašreizējā karadarbība Eiropā mūs brīdina, ka šīs vērtības ir jāstiprina nekavējoties ar visiem iespējamiem resursiem.”

Diskusijām pieteikties iespējams ikvienam interesentam vai savas jomas ekspertam. Dalībnieki aicināti izteikties atklāti, bet reizē cieņpilni un korekti. Savu dalību iespējams pieteikt elektroniski vai pa tālruni 29548967. Kopīgi meklēsim labākos risinājumus Sēlijai, Latvijai un demokrātiskajai un civilizētajai pasaulei kopumā.

Pirmā no klātienes diskusijām notiks piektdien, 2022. gada 11. martā pulksten 14.00 Zasas amatniecības centrā “Rūme”. Šajā politikas virtuvē tiks pārrunāta kultūra – kā panākt Sēlijas kultūras prestižu nacionālā līmenī, kā sadarboties reģionālā līmenī, kā veidot Nacionālas nozīmes kultūras norises Sēlijā un kādiem resursiem iespējams celt vietējās kultūras kvalitāti laukos.

 

Politikas virtuves notiks:

  • 11. martā pulksten 14.00 Zasā, amatniecības centrā “Rūme” (Jēkabpils novadā) – Politikas virtuve: Kultūra;
  • 1. aprīlī pulksten 12.00 Kaldabruņā, biedrības “Ūdenszīmes” Pļavas muzejā (Rubenes pagastā, Jēkabpils novadā) – Politikas virtuve: Ekonomika un lauku attīstība;
  • 22. aprīlī pulksten 12.00 Demenē, Demenes pagasta pārvaldē (Briģenes ielā 2, Demenē, Augšdaugavas novadā) – Politikas virtuve: Valsts iekšējā un ārējā drošība;
  • 29. aprīlī pulksten 14.00 Viesītē, muzejā “Paula Stradiņa skola” (Peldu ielā 2) – Politikas virtuve: Tūrisms.

Projekts “Kopienas izaugsmes katalizators. Empātija”, projekta numurs Nr.2022.LV/NVOF/MAC/012/028, tiek īstenots ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par tā saturu atbild “Sēlijas salu” vadošā nevalstiskā organizācija biedrība „Ūdenszīmes”.

Sēlijā notiks diskusiju cikls “Politikas virtuves”
Projekts “Kopienas izaugsmes katalizators. Identitāte”.
54321
(1 vote. Average 5 of 5)