Sēlijas austrumos Demenē spriedīs par valsts ārējo un iekšējo drošību

Skat;ijumu skaits:
2498

Publicēšanas datums: 21/04/2022
Sēlijas austrumos Demenē spriedīs par valsts ārējo un iekšējo drošību

Sēlijas austrumos, Augšdaugavas novada Demenē 22. aprīlī notiks trešā diskusija ciklā “Politikas virtuve” par valsts ārējo un iekšējo drošību. Saeimas, pašvaldības, robežsardzes un bruņoto spēku pārstāvji kopā ar nevalstisko organizāciju līderiem un vietējiem iedzīvotājiem spriedīs, cik droši šobrīd ir dzīvot pie Eiropas Savienības ārējās robežas.

Diskusija notiks Demenes pagastā, kas ir simboliska vieta – šeit satiekas Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas robeža. Lai arī valsts robežas nelikumīgās šķērsošanas gadījumu skaits ir samazinājies, joprojām Latvijas–Baltkrievijas robežas tuvumā esošajās pašvaldībās ir spēkā ārkārtējā situācija, kas šobrīd pagarināta līdz 2022. gada 10. maijam.

Diskusijā tiks skarti gan jautājumi, kas attiecas uz izsludināto ārkārtējo situāciju, gan šobrīd aktuālie jautājumi par karadarbību Ukrainā un Latvijas iedzīvotāju drošības sajūtu pierobežā. Īpaši tiks pievērsta uzmanība jautājumiem par saliedētas sabiedrības lomu un vienotas Sēlijas identitātes telpu.

Demenes pagasts atrodas Sēlijas austrumos – daudznacionālā un daudzkonfesionālā teritorijā, kur ikdienā dominē krievu valoda. Vietējiem iedzīvotājiem ir spēcīga pagasta vai ciema identitātes apziņa, bet diskusijā tiks meklētas atbildes, kāds ir valsts un pašvaldības atbalsts valstiskuma piederības apziņas veidošanā Latvijas-Baltkrievijas pierobežas pagastos.

Diskusijā piedalīsies bijušais jūras kara flotes virsnieks, viceadmirālis, Latvijas Republikas Nacionālo Bruņoto spēku komandieris Gaidis Andrejs Zeibots, 13. Saeimas deputāte, Saeimas Ārlietu komisijas sekretāre Krista Baumane un 13. Saeimas deputāti Ilga Šuplinska, Rihards Kozlovskis, Aldis Adamovičs. Savu dalību apstiprinājis arī Valsts Robežsardzes Daugavpils pārvaldes priekšnieka vietnieks robežkontroles un imigrācijas jautājumos pulkvežleitnants Juris Kusiņš, kā arī Augšdaugavas novada domes priekšsēdētājs Arvīds Kucins.

Nevalstisko sektoru pārstāvēs Ilūkstes un Daugavpils novadu lauku partnerības „Kaimiņi” vadītāja Inga Krekele un Demenes pagasta uzņēmējs, mednieku biedrības vadītājs Aivars Friliņš. Klausītāju pusē piedalīsies arī Demenes, Medumu, Kalkūnes un Skrudalienas pagastu iedzīvotāji.

Diskusija notiks klātienē 22. aprīlī pulksten 12.00 Demenes pagasta pārvaldes ēkā (Briģenes ielā 2, Demenē, Demenes pagastā, Augšdaugavas novadā). Bet noslēdzošā diskusija ciklā “Politikas virtuve” notiks 29. aprīlī Viesītē, muzejā “Paula Stradiņa skola”, kurā pārrunās tūrisma politiku Sēlijā.

Projekts “Kopienas izaugsmes katalizators. Empātija”, projekta numurs Nr.2022.LV/NVOF/MAC/012/028, tiek īstenots ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par tā saturu atbild “Sēlijas salu” vadošā nevalstiskā organizācija biedrība „Ūdenszīmes”.

Foto: Ieva Ābele / Saeima.

 

Sēlijā notiks diskusiju cikls “Politikas virtuves”
Projekts “Kopienas izaugsmes katalizators. Identitāte”.
54321
(1 vote. Average 5 of 5)