Sēlijas kopienas tiksies Valsts svētku sarīkojumā “Novembra derība”

Skat;ijumu skaits:
3992

Publicēšanas datums: 14/11/2022
Sēlijas kopienas tiksies Valsts svētku sarīkojumā “Novembra derība”

Valsts svētku nedēļā 16. novembrī Kaldabruņā tiksies Sēlijas lauku nevalstisko organizāciju pārstāvji un aktīvākie lauku iedzīvotāji kopienu sadarbības pasākumā “Novembra derība”. Svētku sarīkojumā īpaši tiks uzrunātas Sēlijas austrumu kopienas, kopīgi izstrādājot tām jaunas identitātes zīmes.

Ar Sabiedrības integrācijas fonda atbalstu Sēlijā turpinās projekta “Derība ar savu zemi” īstenošana, iesaistot daudznacionālās austrumu kopienas vienotā Sēlijas informatīvajā un kultūras telpā. Projekta gaitā jau notikuši četri klātienes semināri Augšdaugavas novada Eglainē, Pašulienē un Salienā, kā arī Krāslavas novada Kaplavā.

16. novembrī Pļavas muzejā Kaldabruņā norisināsies kopienu sadarbības pasākums “Novembra derība”. Dienas gaitā visām Sēlijas kopienām būs iespēja iepazīties ar četrām jaunajām kopienām gan pašu vietējo stāstos, gan noskatoties filmas “Es stāstu par savu kopienu” pirmizrādi.

Projekta vadītāja Ieva Jātniece atzīst, ka patriotisms jāsāk katram no sevis: “Pirms mēs vēršamies pie cittautiešiem, kas veido iedzīvotāju vairākumu Sēlijas austrumos, ar aicinājumu veidot piederību Latvijai, mums latviešiem tomēr tā jāveido pašiem. Šis novembra pasākums nav tikai krievvalodīgajām kopienām. Tikpat lielā mērā tas ir pasākums latviešiem.”

Lekcijās tiks meklētas kopīgās valstiskās vērtības, bet darbnīcās ar vārdiem, krāsām un līnijām tiks zīmētas jaunās Sēlijas kopienu identitātes zīmes, kas būs redzamas nākošgad. Latvisko svētku noskaņu pasākumā uzburs folkloras kopa “Dignōjīši”, ar kuru kopā būs iespēja mācīties latviešu dančus, bet diena noslēgsies ar rudenīgām vakariņām sveču gaismā.

Projekts “Derība ar savu zemi”, projekta numurs 2022.LV/MTSP/4, tiek īstenots ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par tā saturu atbild “Sēlijas salu” vadošā nevalstiskā organizācija biedrība „Ūdenszīmes”.

 

Projekts “Kopienas izaugsmes katalizators. Identitāte”.
54321
(3 votes. Average 4.67 of 5)