Sēlijas kopienu līderi tiksies klātienes mācībās

Skat;ijumu skaits:
3915

Publicēšanas datums: 27/02/2023
Sēlijas kopienu līderi tiksies klātienes mācībās

Kopienu sadarbības tīkls “Sēlijas salas” no 3. līdz 5. martam Skrudalienas pagasta Ilgu muižā organizē klātienes apmācības, kurās tiksies aktīvākie kopienu un nevalstisko organizāciju līderi no visas Sēlijas.

Mācībās būs iespējams stiprināt kopienu zināšanas nevalstisko organizāciju darbā un pilsoniskās līdzdalības jomā. Šo dienu laikā notiks gan intensīvs mācību process lekcijās un praktiskajos darbos, gan tīklošanās un citu Sēlijas kopienu iepazīšana neformālās aktivitātēs. Šāda veida mācības notiks jau otro gadu, pateicos Sabiedrības integrācijas fonda finansiālam atbalstam.

Mācībās piedalīsies arī biedrības “Cirkuži” vadītāja, Dignājas kopienas aktīviste Inga Stūrmane: “Pērnā gada Sēlijas salu apmācībās ieguvu lielu motivāciju un stimulu, ka nedrīkst apstāties. Mums pašiem jāveido kodols pagastā, kas uz vietas iekustina procesus. Enerģijas lādiņš bija arī satiktie citu Sēlijas kopienu aktīvisti, tādēļ šogad ceru atkal iegūt jaunus kontaktus.”

Projekta vadītāja Santa Šmite novērtē, ka pēc apmācībām rezultāts ir acīmredzams: “Pagājušais gads patīkami pārsteidza ar lielu kopienu rosību. Sociālajos tīklos atvērtas vairākas jaunas kopienām veltītas ziņu lapas. Arvien biežāk Sēlijas kopienas savstarpēji sadarbojas – aicina iesaistīties savos pasākumos, dodas ciemos. Lielā mērā aktīvākās ir tieši tās kopienas, kas piedalās apmācībās vai citos kopienu sadarbības tīkla pasākumos.”

Kā atzīst Inga Stūrmane, lielu pamudinājumu radīja arī Dignājai pasniegtā Sēlijas kopienu identitātes zīme: “Zīme uzlika mums atbildību, ka nevaram to nolikt kaut kur plauktā. Tai jābūt publiski redzamai. 2022. gada vasarā īstenojām pašvaldības atbalstītu projektu “Dignājietis Sēlijā” un pagasta centrā Vandānos uzstādījām Sēlijas karoga mastu, identitātes zīmi un tūrisma informācijas kastīti.”

Projekts „Kopienu kompetences – stipram sadarbības tīklam” tiek īstenots ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Projekta galvenās aktivitātes ir 4 apmācības tiešsaistē, klātienes apmācību cikls “Ziemas nometne” un divas pilsoniskās līdzdalības kontaktbiržas. Bezmaksas aktivitātēs aicināti iesaistīties gan nevalstisko organizāciju, gan kopienu biedri no visas Sēlijas vēsturiskās zemes pagastiem un mazpilsētām.

Projekts ar ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
54321
(4 votes. Average 5 of 5)