Sēlijas salas tiks pārstāvētas Eiropas Lauku parlamentā Polijā

Skat;ijumu skaits:
3623

Publicēšanas datums: 09/09/2022
Sēlijas salas tiks pārstāvētas Eiropas Lauku parlamentā Polijā

No 12. līdz 15. septembrim Polijas pilsētā Kelcē norisināsies Eiropas Lauku parlaments, kurā spriedīs par lauku attīstību un dzīves kvalitāti lauku reģionos. Latvijas delegācijas sastāvā piedalīsies arī kopienu sadarbības tīkls “Sēlijas salas”.

Latvijas delegāciju kā oficiālais Eiropas Lauku parlamenta nacionālais partneris vada biedrība “Latvijas Lauku forums” un tai pievienosies lauku attīstības eksperti, pārstāvji no vietējām rīcības grupām, lauku kopienu organizācijām un jauniešu pārstāvji no dažādiem Latvijas reģioniem. Sēliju Eiropas līmeņa forumā pārstāvēs kopienu sadarbības tīkla sabiedrisko attiecību un tūrisma speciālists Jānis Dzimtais.

Jānis Dzimtais atzīst, ka šāds sadarbības tīkls ir unikāls piemērs no Latvijas: “Šobrīd sadarbības tīklā iesaistītas jau ap 40 kopienas no visas Sēlijas vēsturiskās zemes, kuras pārstāv vietējās nevalstiskās organizācijas, kopienu līderi un neformālās lauku iedzīvotāju grupas. Jau šobrīd ar mūsu pieredzi labprāt iepazīstas citi Latvijas reģioni, bet Eiropas Lauku parlaments ir lieliska iespēja to izstāstīt visas Eiropas līmenī. Tāpat šī ir lieliska iespēja iegūt jaunus sadarbības partnerus un uzklausīt, kā lauku kopienu sadarbība funkcionē citās valstīs.”

Šajā gadā Eiropas Lauku parlaments notiek pēc trīs gadu pārtraukuma. Vairāk nekā 400 dalībnieki no 39 valstīm kopā ar Eiropas mēroga organizācijām, nacionāla un Eiropas mēroga politikas veidotājiem un zinātniekiem varēs dalīties pieredzē, izzināt aktuālo informāciju un vienoties par darbības plānu nākamajiem diviem gadiem.

Par dalības mērķiem biedrības “Latvijas Lauku forums” izpilddirektore Anita Seļicka saka: “Latvijas delegācijas uzdevums ir ne vien dalīties ar savu pieredzi, bet arī rast atbildes un izzināt prakses, kas būtu īstenojamas Latvijas laukos, lai mēs spētu pēc iespējas efektīvāk izmantot esošos resursus un, izmantojot inovatīvas pieejas, ieviest jaunus risinājumus esošo izaicinājumu mazināšanai.”

Kopienu sadarbības tīkls “Sēlijas salas” ir nevalstiska organizācija, kas apvieno Sēlijas mazpilsētu un lauku apdzīvoto vietu kopienas un aktīvākās nevalstiskās organizācijas. Tās darbības mērķi ir veicināt Sēlijas atpazīstamību, vietējo iedzīvotāju pašapziņas celšanu un lauku dzīves kvalitāti, kā metodes izmantojot projektu piesaisti, kopienu informatīvo atbalstu un lauku tūrismu. Šī ir plašākā nevalstiskā organizācija, kas apvieno iedzīvotājus Sēlijas vēsturiskajā zemē.

Eiropas Lauku parlaments ir unikāla partnerība starp 41 nacionālās pilsoniskās sabiedrības organizāciju un 6 Eiropas mēroga darbības tīkliem, kuri strādā, sekmējot lauku attīstību un dzīves kvalitāti. Partnerība aptver lielāko daļu Eiropas, sākot no Islandes līdz Turcijai un no Portugāles līdz Ukrainai, ar plašu ikdienas darbu ikkatrā no valstīm ar ciematu un kopienu jautājumiem.

54321
(3 votes. Average 4.67 of 5)