Sēlijas tūrisma objekti iekļauti tematiskajos tūrisma maršrutos "Atklāj! Izpēti! Iepazīsti!"

Skat;ijumu skaits:
601

Publicēšanas datums: 04/06/2021
Sēlijas tūrisma objekti iekļauti tematiskajos tūrisma maršrutos "Atklāj! Izpēti! Iepazīsti!"

Izstrādāts jauns tūrisma piedāvājums “Atklāj! Izpēti! Iepazīsti!”, kura ietvaros izstrādāti trīs tematiskie tūrisma maršruti, kas aptver Latvijas (Zemgales un Sēlijas), Lietuvas (Viļņas un Rokišķu) un Baltkrievijas (Polockas) reģionu amatu prasmju, tradīciju, vēstures liecību un kultūras mantojuma vērtības. Tie ir:

  •  “Atklāj! Izpēti! Iepazīsti! Amatu prasmes un tradīcijas”;
  •  “Atklāj! Izpēti! Iepazīsti! Nemateriālo kultūras mantojumu”;
  • “Atklāj! Izpēti! Iepazīsti! Izcilas personības, vietas un notikumus”.

Tematiskajā maršrutā “Izcilas personības, vietas un notikumi” var atrast informāciju par Raiņa muzeju “Tadenava” Dunavas pagastā, Pētera Barisona piemiņas istabu Staburaga pagastā, Aleksandra Grīna parku Kalna pagastā, Jāņa Jaunsudrabiņa muzeju “Riekstiņi” Neretas pagastā, kā arī Viesītes muzeja “Sēlija” nodaļu “Paula Stradiņa skola”.

Tematiskajā maršrutā “Nemateriālās kultūras mantojuma vērtības” Sēlija pārstāvēta ar Mazzalves brīvdabas estrādi, kur dažādas atrakcijas piedāvā Ērberģes muižas gidi. No Sēlpils pagasta iekļauta bioloģiskā un apskates saimniecība “Boļāni”, no Leimaņu pagasta Latvju zīmju parks, bet Rubenes pagastā var apskatīt sēļu lauku sētu “Gulbji” un Kaldabruņas Pļavas muzeju. 

Savukārt tematiskajā maršrutā “Amatu prasmes un tradīcijas” Sēlijā var doties uz amatniecības centru “Rūme” Zasas pagastā, Viesītes Amatniecības centru un podnieces Zanda Rageles keramikas darbnīcu Neretas pagastā.

Brošūras būs pieejamas Zemgales un Sēlijas tūrisma informācijas sniegšanas vietās. To digitālās versijas iespējams lejupielādēt ŠEIT (latviešu, lietuviešu, baltkrievu,  krievu, angļu valodā).

 

54321
(1 vote. Average 5 of 5)