Sēlijas tūrisma tirgus šogad notiks 13. maijā Bebrenē

Skat;ijumu skaits:
1023

Publicēšanas datums: 16/03/2023
Sēlijas tūrisma tirgus šogad notiks 13. maijā Bebrenē

Jau par tradīciju kļuvušais Sēlijas Tūrisma tirgus šogad aicina uz Bebreni, kur ceturto gadu pēc kārtas pulcēsies tūrisma pakalpojumu sniedzēji, amatnieki, mājražotāji un kopienu pārstāvji no visas Sēlijas.

Jaunā tūrisma sezona Sēlijā tiks atklāta ar virkni aktivitāšu Bebrenes vēsturiskajā centrā. Tirgošanās un tūrisma pakalpojumu reklāmas pie Bebrenes dzirnavām notiks no 11.00 līdz 16.00. Dienas laikā darbosies bērnu atrakcijas un apmeklētājus priecēs Sēlijas pašdarbības kolektīvu priekšnesumi.

Kopienu sadarbības tīkls “Sēlijas salas” vadīs nevalstisko organizāciju un kopienu sarunu telti, kurā kopā ar kopienu tūrisma nozares pārstāvjiem spriedīs par gaidāmo tūrisma sezonu, vērtēs esošo tūrisma pakalpojumu kvalitāti un pārrunās citas Sēlijas vēsturiskās zemes aktualitātes.

Pirmo reizi tirgū norisināsies sēļu ēdienu meistarklase, kuru vadīs profesionāls šefpavārs Ēriks Aleksejevs. Bebrenes dzirnavās tiks atklāta mākslinieces Sarmītes Bogdanovičas fotogrāfiju izstāde. Bet pēcpusdienā varēs doties iepazīt Bebreni ar gidu – tiks iedarbinātas gan dzirnavas, gan atvērta Romas katoļu baznīca. Tirgus noslēgsies ar etnokompānijas “Zeidi” no Rīgas koncertu un lustīgiem latviešu dančiem.

Savukārt dienu iepriekš, 12. maijā pulksten 10.00, tūrisma nozares profesionāļi un citi interesenti aicināti pieslēgties Sēlijas Tūrisma konferencei, kas tiks straumēta “Sēlijas salu” Facebook un YouTube kontā. Konferencē varēs uzzināt kopienu tūrisma aktualitātes Sēlijā, Aizkraukles, Augšdaugavas un Jēkabpils novada jaunumus tūrismā un Sēlijas tūrisma uzņēmēju un kopienu pieredzes stāstus.

Tirgum pieteikties aicināti mājražotāji, zemnieki, amatnieki, pārtikas ražotāji, kā arī tūrisma pakalpojumu sniedzēji un kopienas, kas vēlas reklamēt savu objektu vai kopienu tūrisma galamērķi. Tirgus dalībnieku reģistrācija notiek, aizpildot elektronisku anketu.

Ceturto Sēlijas tūrisma tirgu rīko kopienu sadarbības tīkls “Sēlijas salas”, Bebrenes pagasta Tūrisma informācijas punkts un Bebrenes pagasta pārvalde sadarbībā ar Sēlijas pašvaldību tūrisma informācijas centriem, Sēlijas tūrisma pakalpojumu sniedzējiem, kopienām un Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu.

IV Sēlijas tūrisma tirgus programma

PROGRAMMA:

SĒLIJAS TŪRISMA KONFERENCE 2023
12. maijā no 10.00 līdz 14.00 tiešsaistē

 Konference tiks straumēta “Sēlijas salu” Facebook un YouTube kontā.

IV SĒLIJAS TŪRISMA TIRGUS
13. maijā Bebrenē no 11.00 līdz 16.00

11.00–16.00 Sēlijas Tūrisma tirgus;
11.00–16.00 Piepūšamās atrakcijas bērniem;
11.00–15.00 Sēlijas pašdarbības kolektīvu priekšnesumi;
11.30 Šefpavāra Ērika Aleksejeva sēļu ēdienu meistarklase;
12.00 Sarmītes Bogdanovičas fotogrāfiju izstādes atklāšana Bebrenes dzirnavās;
12.00–14.00 Nevalstisko organizāciju un kopienu sarunu telts;
12.30 Bebrenes dzirnavu iedarbināšana ar gidu;
13.00 Ekskursija ar gidu Bebrenes vēsturiskajā centrā un Romas katoļu baznīcā;
15.00 Etnokompānijas “Zeidi” (Rīga) koncerts un danči.

54321
(0 votes. Average 0 of 5)