Valsts prezidents aicina Saeimu apstiprināt Sēlijas ģerboni

Skat;ijumu skaits:
3776

Publicēšanas datums: 04/04/2023
Valsts prezidents aicina Saeimu apstiprināt Sēlijas ģerboni

2023. gada 3. aprīlī Valsts prezidents Egils Levits nosūtījis Saeimai izskatīšanai izstrādāto likumprojektu “Grozījumi Vidzemes, Latgales, Kurzemes un Zemgales ģerboņu likumā”, tādējādi aicinot Saeimu apstiprināt Sēlijas ģerboni, informē Valsts prezidenta kanceleja.

“Nešaubos, ka Sēlijas ģerboņa noteikšana likumdošanas ceļā stiprinās šīs latviešu vēsturiskās zemes identitātes vizuālo atveidojumu un ietvers to vienotajā Latvijas valsts heraldiskajā sistēmā. Sēlijas ģerbonim būs nozīmīga simboliska nozīme turpmākajā Sēlijas politikā, risinot jautājumus par Sēlijas kultūrvēsturiskās vides saglabāšanu un turpmāko ilgtspējīgu attīstību,” norāda Valsts prezidents.

Sēlijas ģerboņa autors ir mākslinieks Mg. hist. Edgars Sims. Sēlijas ģerbonī attēlots sarkanā laukā, pretēji pagriezts, ejošs sudraba staltbriedis. Tas vienbalsīgi tika apstiprināts Valsts heraldikas komisijas sēdē 2022. gada 25. maijā un prezentēts sabiedrībai 2022. gada 31. maijā Ilūkstē.

Vēsturisko zemju ģerboņi Latvijas valsts konstitucionālās sistēmas ietvaros savā statusā ir nākamie aiz Latvijas valsts ģerboņa, un visu šo ģerboņu turētājs ir Latvijas valsts. Latgales, Vidzemes, Zemgales un Kurzemes ģerboņi pirmo reizi tika pieņemti 1930. gadā, no jauna tos apstiprinot 2012. gadā. Bet Sēlijas vēsturiskās zemes ģerbonis oficiālu statusu iegūs tikai pēc tā apstiprināšanas Saeimā.


Valsts prezidenta Egila Levita paziņojums par likumprojektu

Likumprojekts “03.04.2023. Grozījumi Vidzemes, Latgales, Kurzemes un Zemgales ģerboņu likumā”

54321
(3 votes. Average 4.67 of 5)